Petro International - posadzki przemysłowe, posadzki żywiczne, posadzki polimerowe, żywice - Ekologia

Żywice metakrylowe SILIKAL nie zawierają rozpuszczalników!

 

Drogi kliencie, jak ważne jest dla Ciebie Twoje zdrowie?

Większość innych posadzek (epoksydowych, poliuretanowych) użytych w zakładach, budynkach użyteczności publicznej, domach Polaków, emituje szkodliwe substancje przez długi czas po ułożeniu (środki szkodliwe w epoksydach: bisphenol-a i epichlorhydrin, natomiast w poliuretanach: izocjanat). Substancje te, jak w przypadku żywic epoksydowych wcześniej wspomniany bisfenol A (BPA) przenikają do otoczenia czy żywności i mają wpływ na nasze zdrowie. Jak donosi magazyn “Twój Styl” wyd. grudzień 2012 (269) cytujemy : “Są dowody na to, że BPA może upośledzać prawidłowy rozwój mózgu u dzieci, a u dorosłych sprzyjać rozwojowi cukrzycy i chorób serca.” Zawierają bowiem rozpuszczalniki, które nie w pełni przereagowują w procesie utwardzania.

Firma Petro International wprowadziła na rynek całkowicie nieszkodliwe żywice metakrylowe SILIKAL, a co najważniejsze swoją trwałością przewyższają większość tanich systemów. Nasze żywice można stosować w szpitalach, żłobkach, przedszkolach i szkołach, zakładach spożywczych. Dbamy o Wasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Z SILIKAL'em możecie czuć się bezpiecznie, wszystkie nasze produkty zostały sprawdzone przez Polski Zakład Higieny i posiadają stosowne atesty, jak i również karty bezpieczeństwa wg najnowszych i aktualnie obowiązujących wymogów REACH.

W każdej sytuacji doradzimy Wam właściwy system.