Petro International - posadzki przemysłowe, posadzki żywiczne, posadzki polimerowe, żywice - Hale przemysłowo-produkcyjne

 Precyzyjna forma i odważna kolorystyka...

 ... zastosowane w posadzce Silikal, która bez problemów wytrzymuje działanie opiłków stalowych oraz środków szlifierskich.

Forma i kolor, to one tworzą sprawdzoną parę. Przekonała się o tym również spółka Abrecht GmbH z Muhlacker Lomersheim, producent form metalowych dla produktów i elementów wyposażenia z tworzyw sztucznych. Podczas projektowania nowej siedziby firmy szczególną uwagę przyłożono do dobrego design., a w szczególności do sposobu wykonania posadzki:  w warsztacie, w biurach i w strefie wejścia wykonano system posadzek żywicznych w żółtym kolorze.

Jako kontrast dla kolorystyki firmowej, którą stanowią barwy turkus i niebieski, panującej w strefie wejścia oraz na zewnątrz, oraz w odróżnieniu od niebieskich drzwi, ram okiennych oraz elementów rozporowych, we wnętrzach żółty, słoneczny kolor zdecydowanie dominuje swą ciepłą barwą. "Po prostu podobają mi się żywe kolory" - twierdzi właściciel i zarządca spółki Herbert Abrecht. "Ten kolor wpada w oko. Stwarza zarówno wśród naszych pracowników jak i wśród klientów nastrój zainteresowania i gościnności". Bardzo podobnie odebrał ten bogaty program kolorystyki posadzek Silikal producent posadzek przemysłowych na bazie żywicy reakcyjnej z Mainhausen pod Frankfurtem nad Menem.

Przy podejmowaniu decyzji na temat sposobu wykonania posadzki uwzględnia się nie tylko czynnik wizualny, lecz również akustykę. Wewnątrz hali produkcyjnej o powierzchni 500 m2, gdzie pracownicy spędzają prawie całą dniówkę stojąc, gdzie trzeba obsługiwać szereg maszyn, posadzka Silikal musi tłumić wszelkie hałasy i odgłosy, jak również stanowić podłoże bezpieczne i wygodne podczas chodzenia, nie za twarde, a co za tym idzie o niższym stopniu zmęczenia materiału.

 

Additional information