Petro International - posadzki przemysłowe, posadzki żywiczne, posadzki polimerowe, żywice - SILIKAL® Żywica RV 368

SILIKAL® Żywica RV 368

Żywica SILIKAL® RV 368 jest nie zawierającą rozpuszczalników, 2-składnikową żywicą metakrylową o wysokiej udarności i elastyczności w niskich temperaturach, która dzięki swej wysoce molekularnej strukturze nadaje się doskonale do mocno obciążanych grubych powłok (samorozlewnych ) przeważnie dla powierzchni zewnętrznych lub chłodni.
Posadzki żywiczne z SILIKAL® RV 368 również pokrywają szczeliny oraz pęknięcia i są trwale elastyczne.
Żywica SILIKAL® RV 368 cechuje doskonała udarność. Duża elastyczność gwarantuje trwałe pokrywanie szczelin, tak że ruchy podłoża mogą być lepiej amortyzowane. Dobra elastyczność w niskich temperaturach polepsza zachowanie na zewnątrz przy zmianach klimatycznych lub obciążeniach na jezdniach mostów i w chłodniach. Dzięki wysokiej lepkości w samorozlewnej recepturze grube ziarno wypełniacza nie opada tak szybko, dzięki czemu nie dochodzi do rozdzielania drobnych i grubych ziaren w samej powłoce (jednorodność ziarna). Dzięki temu ulepszono dodatkowo zdolność pokrywania szczelin i peknięć.
Żywica SILIKAL® RV 368 w połączeniu z drobnoziarnistymi wypełniaczami może być również stosowana jako 1 – 1,5 mm warstwa membranowa pod normalną powłoką żywiczną SILIKAL® 61, SILIKAL® R 62 lub SILIKAL® RV 368, dla polepszenia udarności i pokrywania szczelin (gęsto-płynny) i peknięć czy też fug w kafelkach.

ZASTOSOWANIE

Żywica SILIKAL® RV 368 służy jako środek wiążący do wykonywania różnych rodzajów powłok i receptur. W przestrzeni wewnętrznej możliwe są posadzki na następujących podłożach: beton, jastrych, płytki ceramiczne, asfalt i stal.
Na zewnątrz żywica SILIKAL® RV 368, jak wszystkie inne żywice SILIKAL® nie może być stosowana na powierzchniach asfaltowych, gdyż wtedy należy się liczyć z powstawaniem szczelin, w szczególności na dużych powierzchniach. Różne podłoża należy wstępnie zagruntować zgodnie z naszymi ogólnymi zaleceniami (patrz materiały dotyczące podłoża).