Petro International - posadzki przemysłowe, posadzki żywiczne, posadzki polimerowe, żywice - Mleczarnie i produkcja napojów

Czysto, bezpiecznie, szybko. Przez noc gotowe: higienicznie i atrakcyjnie. 

Codzienność w zakładach produkujących napoje oraz w mleczarniach oznacza  zawsze obciążenie posadzek: coś się rozlewa, coś przesuwa, przewozi i ciągnie, transportuje i sterylizuje. Często coś się rozbija lub po prostu z  hukiem ląduje na podłodze. A podłoga musi to wszystko bez trudu „znosić”. W końcu uszkodzenie w tym miejscu oznacza zawsze ryzyko w zakresie higieny, a  prace modernizacyjne i poprawki oznaczają przestoje w produkcji. Są to problemy i koszty, których można uniknąć. Żywice reaktywne firmy Silikal  zapewniają pewną posadzkę nawet przy dużych obciążeniach.

Wysoka wytrzymałość powłok na ścieranie gwarantuje bezpyłowość – istotny aspekt z punktu widzenia higieny, w szczególności w przemyśle produkcji napojów. Jak największy stopień czystości zapewnia bezfugowo zasklepiona  powierzchnia, którą można łatwo czyścić i która jest odporna na oddziaływanie kwasów, ługów, tłuszczy, soli i innych substancji żrących co  szczególnie ważne w przemyśle spożywczym.

Systemy posadzkowe firmy Silikal można wykonać w krótkim okresie czasu –  często w ogóle bez przerywania pracy zakładu. Żywice utwardzają się już po jednej do dwóch godzin i od tego czasu można je w pełni obciążać mechanicznie i nie występują żadne fizjologiczne przeciwwskazania. No i w końcu, co nie mniej ważne, podłogi Silikal oferują również ciekawy wygląd. Bogata oferta atrakcyjnych kolorów i możliwości indywidualnego dostosowania dzięki kwarcom barwionym pozwala na wykonanie atrakcyjnych pomieszczeń i zapewnienie miłej i przyjemnej atmosfery w pracy.

Wrażenie robi szybkość wykonania posadzek SILIKAL: mimo intensywnej, wstępnej obróbki (między innymi śrutowanie) podłoża, wykonawcy potrzebują niewiele czasu na ukończenie modernizacji. Przerwy w pracy zakładu nie są w ogóle konieczne. Już po godzinie od naniesienia można w pełni korzystać z atrakcyjnie wyglądających powłok stanowiących podłoże we wszystkich strefach produkcyjnych i logistycznych.

Poza perfekcyjnym czasem wykonania i stroną optyczną, zyskuje się niezawodne właściwości antypoślizgowe nowej podłogi: przede wszystkim w strefie mokrej sprawdzają się odpowiednio przystosowane właściwości antypoślizgowe posadzek. Wyokrąglenia na styku ściany i podłogi ułatwiają poza tym codzienne czyszczenie, utrzymanie właściwej higieny i zapewniają schludny wygląd.

 

Additional information