Petro International - posadzki przemysłowe, posadzki żywiczne, posadzki polimerowe, żywice - Silikal® Żywica R 62

Silikal® Żywica R 62

Reaktywna lekko uelastyczniona żywica do powłok rozlewnych.

Żywica SILIKAL® R 62 jest żywicą metakrylową średniej lepkości, nadającą się wyśmienicie do samorozlewnych powłok o grubości 1 – 4 mm. stosowanych przeważnie w strefie wewnętrznej lub jako warstwa lakierowania do powłok elastycznych w strefie zewnętrznej. Posadzki żywiczne SILIKAL® R 62 do pewnego stopnia zasklepiają pęknięcia. W powiązaniu z różnymi wypełniaczami, pigmentami lub materiałami ornamentowymi można wykonać z nich optycznie ciekawe powierzchnie i systemy. Żywicę SILIKAL® R 62 cechują dobre własności rozlewności i przy zachowaniu proponowanej receptury wypełniacza nie pozostają widoczne ślady kielni. Delikatna plastyczność gwarantuje uniwersalne zastosowanie.
Żywica SILIKAL® R 62 w zakresie własności fizycznych jest mniej więcej porównywalna z żywicą SILIKAL® R 61.
Żywica SILIKAL® R 62 zalecana jest przede wszystkim przy posypywaniu barwnymi płatkami (otwarte lub zakryte) jak i dla gładkich uniwersalnych tonacji kolorystycznych. Preferuje się lakierowanie powierzchni żywią SILIKAL®R 72.

Zastosowanie

Żywica SILIKAL® R 62 służy jako spoiwo do wytwarzania różnych rodzajów powłok i receptur. Jako podłoże dla przestrzeni wewnętrznej nadaje się: beton, jastrych, płytki ceramiczne i lastryko. Z żywicy SILIKAL® R 62 można w zależności od zastosowania i obciążenia wykonywać różne systemy. Poniżej proponowane są receptury, które przy zastosowaniu innych wypełniaczy muszą zostać odpowiednio dostosowane. W związku z tym proponujemy przeprowadzenie badań laboratoryjnych na podstawie Państwa wypełniaczy lub pigmentów.

Szczególne wskazówki

Posadzki żywiczne SILIKAL® R 62 przy temperaturach powyżej 20°C w żadnym wypadku nie mogą być wałkowane wałkiem z bolcami, gdyż wówczas nie jest w stanie wytworzyć się warstwa ochronna z parafiny niezbędna do utwardzenia.